Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Акція протесту проти свавілля чиновників

8 квітня 2016 року в м. Глобине проведено акцію протесту проти свавілля чиновників Глобинського району Полтавської області

1. Від імені обкрадених вкладників направлено заяви до Кредитної спілки "Глобинська" з вимогою видати у повному обсязі суми вкладів з нарахованими процентами в зв’язку із закінченням терміну вкладу, згідно з пунктами 2.1.2, 2.1.3 і 2.1.4 договору, а також на підставі статей 526 і 530 Цивільного кодексу України. У випадку відмови в поверненні вкладу та нарахованих згідно з умовами договору відсотків, а також відмови в поверненні всіх внесків (крім вступного), ініціатори вимагають в найкоротші терміни в письмовому вигляді обґрунтувати причини відмови з наданням відповідних документів (або їх копій).

2. Попереджено заступника начальника районного управління юстиції (начальника ДВС) Андрія Олександровича Дронова про відповідальність посадової особи за бездіяльність по виконавчому провадженню № 46958732 від 19.03.2015 року.

3. Відбулася зустріч ініціативної групи з начальником Глобинського відділення поліції Генерального управління Національної поліції Полтавської області Олександром Миколайовичем Коцар щодо розслідування кримінального провадження № 4201570140000005 від 20 квітня 2015 року за ознаками ст. 382 КК України (невиконання рішення суду) та кримінального провадження №12015170000000884 від 9 грудня 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України (шахрайство) проти Кредитної спілки "Глобинська" та передано Звернення від імені обкрадених вкладників вчинити певні слідчі дії щодо питань, які на думку заявників є принциповими:

1. Провести арешт (щоб шахраї не встигли знищити) електронної бази обліку депозитів та кредитів, усю фінансово-господарську документацію.

2. Підготувати заяву до Глобинського районного суду та отримати рішення про зобов'язання:

- державного регулятора – НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ РИНКІВ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ про призначення тимчасової адміністрації у кредитну спілку "Глобинська" та долучити до перевірки фінансової діяльності спілки.

- Кременчуцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Полтавській області на проведення аудиторської перевірки Кредитної спілки "Глобинська".

3. Допитати як свідків голову Правління Бабенко Інну Володимирівну, голову Спостережної Ради Карпенко Віру Іванівну, голову Кредитного Комітету Тололо Еллу Олександрівну, члена Кредитного Комітету Гунашашвілі Роланда Омаровича, голову Ревізійної комісії Савченко Вікторію Григорівну, колишніх працівників спілки: головного бухгалтера Гончаренко Олександра Сергійовича, касира - Оченаш Наталію Олексіївну, голову Кредитного Комітету - Горпинко Тетяну Володимирівну, юристів - Силенко Світлану Миколаївну та Журенко Максима Михайловича.

4. Перевірити та надати правову оцінку факту, що в жовтні місяці 2012 року КС «Глобинська» змінила юридичну адресу: Полтавська обл., Глобинський р-ну, м.Глобине, вул. 1 травня буд, 9. Є кілька чинників, які навчають нас житейській мудрості. Але, напевно, основний - наш життєвий досвід. Вирок суду "достославної" голови Правління Бабенко І.В., яка наживалася на таких людських слабостях не став сигналом для вкладників кредитної спілки. Нові факти, які з'ясувалися нещодавно, змушують зробити неприємний висновок: справжньою метою цієї фінансової установи, як тепер уже зрозуміло, було не кредитування громадян, а те, що чинним законодавством заборонено кредитним спілкам, – будівництво у Глобино фешенебельного будинку, який нібито збудувала мама, де знаходиться Кредитна спілка "Глобинська".

5. У кредитній спілці "Глобинська" грубо порушуються ключові засади кредитної кооперації, насамперед, принцип рівноправності її членів. Не передбачені а ні законом, а ні статутом привілеї в обслуговуванні отримують її близькі родичі. Як приклад, голова спілки Бабенко І.В. - затупник голови Тололо Е.О., інший приклад, голова кредитного комітету Тололо Е. О. - затупник голови Бабенко І.В., на посаді головного бухгалтера та касира знову дочка голови правління спілки Тололо Е. О.

6. Перевірити чи враховували члени Спостережної ради кредитної спілки "Глобинська" (згідно з Законом «Про кредитні спілки» має право призначити голову правління)те, що за вироком Глобинського районного суду від 7 жовтня 2010 року у справі № 1-93/10 Бабенко Інні Володимирівні кваліфіковані за ч.2 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України, яка вирішила таким чином «збагатитися». Судом вона визнана винною у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст. 191, ч.1 ст. 366 КК України і призначено покарання: - за ч.2 ст. 191 КК України два роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно розпорядчих функцій строком на один рік; за ч.1 ст. 366 КК України один рік обмеження волі з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно розпорядчих функцій строком на один рік. На підставі ч.1 ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначити остаточне покарання у виді 2 (двох) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, повязані з виконанням організаційно розпорядчих функцій строком на один рік. На підставі п. «в» ст.1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 року засуджену звільнено від призначеного покарання.

Ініціативна група та потерпілі від шахрайства Кредитної спілки "Глобинська":

 • Яременко Василь Андрійович,
 • Федорова Людмила Олександрівна,
 • П'ятибрат Василь Костянтинович,
 • Довженко Ліна Василівна,
 • Довженко Інна Сергіївна,
 • Івахненко Юрій Миколайович,
 • Шаповал Микола Степанович,
 • Волошина Лариса Іванівна,
 • Боброва Любов Сергіївна,
 • Мирошніченко Галина Іванівна,
 • Мирошніченко Ольга Григорівна,
 • Тимофієнко Світлана Трохимівна,
 • Козаченко Анатолій Миколайович,
 • Коваленко Микола Іванович,
 • Буренко Ольга Олександрівна
НАГОРУ