Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Оздоровлення та відпочинок дітей на Полтавщині

17 червня у Полтавській ОДА відбулося розширене засідання обласного штабу з організації оздоровлення та відпочинку дітей.

 

На нього запросили голів усіх райдержадміністрацій, представників органів місцевого самоврядування. Глобинський район на засіданні штабу представляв виконувач обов'язків голови райдержадміністрації Володимир Молодчин.

Нинішнього літа в оздоровчих закладах Полтавщини відпочинуть понад 66 тисяч дітлахів. За словами начальника відділу у справах сім’ї та молоді ОДА Наталія Шкоденко, відпочиватиме малеча у 762 оздоровчих закладах різного типу власності. З них 30 — це позаміські табори.

Тему оздоровлення дітей Полтавської області обговорювали на щотижневій апаратній нараді 13 червня. Тоді голова Полтавської ОДА Валерій Головко дав доручення зібрати до кінця тижня голів райдержадміністрації на розширену нараду щодо літнього відпочинку вже на наступний рік.
Перш за все на засіданні у п’ятницю провели ґрунтовну роботу над помилками і аналіз цьогорічної оздоровчої кампанії, її успіхів і проблем. Для голів РДА проговорили завдання на наступний рік. Головне з них — кошти на відпочинок та оздоровлення на місцях потрібно виділяти ще у січні, під час проведення бюджетних сесій, і в повному обсязі, а не в травні чи червні, коли діти вже повинні відпочивати.

Також обговорювалося залучення до фінансування оздоровлення сільських бюджетів. Це здешевить вартість путівок для батьків. Але для цього головам РДА доведеться добре попрацювати із сільськими головами, адже сьогодні на рахунках сільських рад Полтавської області «лежать» понад півмільярда гривень. І ні на оздоровлення діток, ні на лікування учасників АТО, чи ремонт власних доріг ці кошти сільські ради не поспішають виділяти.

Голова ОДА вкотре наголосив, що важливо здешевити вартість путівки для батьків, щоб вони мали змогу відправити дитину на відпочинок у заміський табір. Сімейному бюджету путівка має обходитися не дорожче за 1 тисячу гривень. Решту компенсуватимуть за рахунок бюджетів різного рівня та спонсорських коштів.

Особливу увагу під час оздоровлення дітей приділять якості харчування.
- Сьогодні 70% українських родин через економічну скруту не можуть, на жаль, купувати всі ті якісні продукти, які повинні бути в раціоні школяра. Це маємо зробити ми — у школах, дитсадках, оздоровчих таборах, — говорить Валерій Головко. Харчування повинне бути якісне і здорове.

У понеділок на апаратній нараді обурення очільника області викликала сума у 8 грн, на які, згідно з даними статистики, харчують малечу у пришкільних таборах Лубен. Ще до сьогоднішнього засідання в ОДА зробили аналіз у розрізі районів щодо закупівель, вартості і якості харчів та ціни одного обіду. До роботи, зокрема, активно підключилося і обласне відділення Антимонопольного комітету.

- Якщо не буде зроблено правильних висновків, далі слово за правоохоронними органами, — зазначив Валерій Головко.

До речі, до сьогоднішнього засідання штабу фінансування оздоровчої кампанії в області відчутно зросло. Станом на 16 червня воно становить понад 64,5 мільйони гривень, а це на 14 мільйонів гривень більше, ніж торік. Причому 60% коштів — це фінансування з бюджетів різних рівнів.

НАГОРУ