Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Люди добрі, схаменіться!!!

Так закінчується пост в Facebook члена Громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини» та ГО «Рибалки Глобинщини» Володимира Молодчина.

А причиною тому є стан берегової зони навколо річки Сухий Омельник в місті Глобине.

Як зазначає Володимир Молодчин:

«За ініціативи ГО "Рибалки Глобинщини" та підтримки небайдужих жителів міста Глобине 2 березня було проведено прибирання берегової зони в так званій "Колгоспній" частині річки "Сухий Омельник".

Результат - тонни зібраного в мішки сміття, яке за попередньою домовленістю вивезе ККП м. Глобине. Кількість зібраного сміття та його асортимент шокує - кришки унітаза, каністри, деталі холодильників, люстри, предмети домашнього вжитку, медичні шпріци, мертві домашні тварини в мішках та пакетах.

В одному з місць, на дамбі по вул. Кооперативній, фактично з води, дістали 15 мішків побутового сміття, яке інколи вдавалося дістати цілими мішками, характерною особливістю якого є його приналежність людям, які мають маленьку дитину, а можливо і декількох - кожен викинутий в берег річки пакет та мішок зі сміттям мав в своєму асортименту, серед відходів побутового вжитку, дитячі підгузники».

Дійсно, проблема викинутого деякими жителями міста обабіч дороги, в лісонасадження та берег річки побутового сміття є над актуальною, оскільки наслідком цього є не лише жахливий зовнішній вигляд території де не санкціоновано скидається сміття, а й екологічна ситуація.

Яскравим прикладом чого, є таж ситуація навколо річки Сухий Омельник, оскільки окрім того, що до річки потрапляють скиди суб’єктів господарювання, так і ми – люди, вносимо свій вклад, забруднюючи останню побутовим сміттям.

В даному аспекті пошуку шляхів вирішення цієї проблематики необхідно відмітити відсторонену позицію комунального підприємства, яке не дало цим же людям належної альтернативи.

В будь-якому випадку дешевшим є організувати майданчики з контейнерами для скидання побітового сміття, провести належним чином роботу по підписанню договорів з жителями громади на його вивезення (при тому, є механізми впливу на небажаючих підписувати договори, все ж змусити їх це зробити), а ніж вигрібати це сміття по всій громаді, і все це з належним контролем та покаранням за несанкціоноване скидання сміття.

Тож закликаємо Глобинську міську раду, її виконавчий комітет та ККП м. Глобине організувати належним чином роботу для утилізації побутового сміття, зокрема з облаштування в громаді місць для його скидання – контейнерні площадки, оскільки практика придбання сміттєвих пакетів з логотипом ККП себе не виправдала.

Водночас, закликаємо й орендарів водних об’єктів організувати роботу по приведенню берегової зони в належний санітарний стан, оскільки обов’язок щодо її належного утримання, згідно чинного законодавства та взятих в договорах зобов’язань, лежить на орендареві.

 

Прес-служба Громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини»
НАГОРУ