Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Хто відповість за мільйонний збиток?

Таке запитання виникає відразу після ознайомлення з судовим рішенням прийнятим 06.02.2017 року Господарським судом Полтавської області по справі № 917/1500/16 за позовом Державної екологічної інспекції у Полтавській області до Комбінату комунальних підприємств м. Глобине про стягнення збитків, завданих державі самовільним використанням надр, за яким з Комбінату комунальних підприємств м. Глобине стягнуто 1 млн. 25 тис. 331 грн. 77 коп. збитків, завданих державі самовільним використанням надр, та 15 тис. 379 грн. 98 коп. у відшкодування витрат зі сплати судового збору.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64622257.

Цікавими є деякі обставини наведені в судовому рішенні, як приміром те що:

- сума висунутих вимог в позові до Комбінату комунальних підприємств м. Глобине сягнула 4 млн. 254 тис. 454 грн. 20 коп., які не стягнуто в повному обсягу лише з причин пропуску строку позовної давності Державною екологічною інспекцією у Полтавській області;

- «… Глобинська міська рада, …  відмовила у виділення грошових коштів з місцевого бюджету  з метою оформлення спеціального дозволу на користування надрами, …»;

На думку члена Громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини» та фахового юриста Володимира Молодчина, який вже неодноразово доводив в суді незаконну бездіяльність та незаконні дії міської влади в питаннях різного характеру:

«Діяльність керівника Комбінату комунальних підприємств м. Глобине в багатьох питаннях роботи підприємства є злочинною, а дана ситуація чергове тому підтвердження.

Відповідно, якщо судове рішення набере законної сили та відбудеться стягнення вказаних сум з Комбінату комунальних підприємств м. Глобине, керівник комунального підприємства має бути однозначно звільнений та притягнений до кримінальної відповідальності (юристи громадського руху вже готують заяву до правоохоронних органів), а завдані збитки територіальній громаді від його діяльності – стягнуті з нього за регресним позовом.

Крім того, до відповідальності, зі звільненням з займаної посади, має бути притягнений профільний заступник Глобинської міської ради під керівництвом якого працює комунальне підприємство».

В тім, сказати, що без сумніву все так і буде – не можливо з декількох причин:

  • відсутність дієвості нинішнього складу депутатського корпусу – якими маніпулює міський очільник, велика частина яких взагалі не переймається проблемами громади, оскільки дехто з них опинився в кріслі депутата ситуативно (випадково), а інші переймаються виключно бізнесом і їх голос, як депутата, є платою за лояльність міського очільника по відношенню до них;
  • пов’язаність керівника комунального підприємства, профільного заступника та міського очільника тісними корупційними вузами.

До слова, в опублікованій 01.02.2017 року на сайті Глобинської міської ради статті ««ККП м. Глобине» в цифрах і фактах, проблемах і перспективах (за посиланням: http://www.globyne-rada.gov.ua/2009-03-18-11-50-41/1508-l-r-.html)» було викладено звіт начальника комунального підприємства Володимира Карабута  з інформацією про результати діяльності ККП м. Глобине за 2016 рік, в якому ні слова про цю ситуацію, про ситуацію з прокладеними технічними (замість питних) трубопроводами, про ситуацію з нечистотами, які зливається в річку та багато іншого, що викликає занепокоєння в населення громади.

Залишається надіятись, що депутатський корпус, все ж таки, прокинеться від такого фінансового ляпаса, який ляже додатковим тягарем на міський бюджет та прийме міри щодо винних у цій ситуації осіб.

 

Прес-служба Громадського руху «За розвиток і процвітання «Глобинщини».
НАГОРУ