Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Фейкова боротьба Глобинського відділу поліції проти грального бізнесу

Все почалося з того, що я, 23 червня цього року, на сторінці в соціальній мережі Facebook працівника Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Сергія Павлова прокоментував поширену ним новину щодо викриття Управлінням захисту економіки в Полтавській області в містах Полтава та Кременчук двох гральних закладів.

 

На четвертий день працівники Глобинської поліції провели спецоперацію з припинення діяльності одного з чотирьох діючих в місті Глобине гральних закладів, напевне кинувши перед тим жереб, було обрано заклад, який почав діяти у місті нещодавно, під назвою « Лотерея «Золота підкова» на вул. Виноградній (три інших заклади діють вже досить давно, а тому їм соромно заходити до тих хто їх годує).

Дану новину на своїй сторінці в Facebook розмістив начальник Глобинського відділу поліції Олександр Мартиш.

 

 

6 липня перебуваючи в центральній частині міста, де розташований ліквідований, в результаті спецоперації Глобинського відділу поліції, заклад під назвою «Лотерея «Золота підкова», я помітив, що заклад продовжує свою роботу, а тому вирішив розібратися як так може бути. В той час, коли приміщення мало бути опечатане як доказ місця злочинної діяльності, воно й далі використовується для забороненого в Україні надання послуг у сфері грального бізнесу.

 

 

Дещо покопавшись в Єдиному державному реєстрі судових рішень, віднайшов в останньому ухвалу слідчого судді Глобинського районного суду Полтавської області Раїси Марущак від 30 червня по справі № 527/1231/17 (провадження № 1-кс/527/327/17) (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/67504717) по розгляду клопотання слідчого Глобинського ВП ГУНП в Полтавській області Салімон А.І., погодженого прокурором Глобинського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури Тютюнник Я.Л., про накладення арешту на майно за матеріалами кримінального провадження №12017170140000474 від 28 червня 2017 року, вилученого в ході огляду 27.06.2017 року з закладу під назвою «Золота підкова», а саме на 8 системних блоки та 7 флеш карток, ознайомившись з якою все стало на свої місця.

Справа в тому, що на етапі проведення оперативних заходів по фіксації протиправної діяльності грального закладу під назвою «Лотерея «Золота підкова» слідчі працівники Глобинського відділу поліції умисно допустили ряд порушень КПК України, які лягли в основу судового рішення слідчого судді щодо відмови в задоволенні клопотання про накладення арешту на вилучене майно.

Так, слідчий суддя в ухвалі констатував:

«Ч.5 ст. 171 КПК України визначено, що клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченої статтею 235 цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.

З матеріалів клопотання вбачається, що 27.06.2017 року в період часу з 15.07 год. до 16.01 год. за адресою: м. Глобине, вул. Виноградна, 3а, без ухвали слідчого судді, на підставі повідомлення невідомої особи про надання послуг в сфері грального бізнесу, в приміщенні під назвою « Лотерея «Золота підкова» проведено огляд . В ході огляду вилучено вісім системних блоків до комп'ютерів з ігровими програмами. Вказане майно набуло статусу тимчасово вилученого.

З клопотанням про накладення арешту на майно по кримінальному провадженню №12017170140000474 слідчий звернулася 29.06.2017 року, тобто поза межами строку, визначеного ч.5 ст. 171 КПК України. Крім цього, проведений без ухвали слідчого судді огляд, не можна вважати законним, так як за викладених обставин він, в розумінні ч.3 ст. 233 КПК України, не був невідкладним. Також з протоколу огляду місця події вбачається, що вилучені речі, всупереч вимогам ч.5 ст. 237 КПК України не були негайно оглянуті та опечатані.

З огляду на викладене, у задоволенні клопотання слідчого слід відмовити».

То ж ми маємо чергову ситуацію фейкової роботи Глобинського відділу поліції з припинення злочинної діяльності у сфері грального бізнесу і не лише, в основу якої входить:

інформувати суспільство нібито про припинення злочинної діяльності закладу (мовляв поліція - не міліція, вона працює);

допустити порушення норм КПК України для забезпечення повернення предметів злочинної діяльності організатору грального бізнесу (не безкоштовно).

По своїй суті, все те, що відбулося, на прикладі цієї справи, також є злочином, але вже вчинений працівниками Глобинського відділу поліції.

На цій мажорній ноті, звертаюся до керівництва Національної поліції та прокуратури з вимогою відреагувати згідно вимог чинного законодавства України.

 

Володимир Молодчин, член Громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини»
НАГОРУ