Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Суддя Глобинського районного суду Анастасія Павлійчук отримує зарплатню не здійснюючи судочинство

Скандально відома суддя Глобинського районного суду Полтавської області Анастасія Павлійчук, вийшовши з декретної відпустки, тривалий час ходить на роботу, але не здійснює судочинство.

Причиною тому є закінчення п’ятирічного терміну повноважень судді, на яку остання була призначена Президентом України.

26 серпня 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України повідомила про підготовку матеріалів щодо обрання судді Глобинського районного суду Полтавської області Анастасії Павлійчук на посаду судді безстроково, в тім до цього часу питання призначення останньої не вирішене.

В той же час, відсутність повноважень судді не погіршує матеріальне становище самої судді, яка за українським законодавством отримує чималеньку заробітну плату, просто за те, що ходить на роботу.

Варто відмітити, що причиною тривалого розгляду питання обрання судді Глобинського районного суду Полтавської області Анастасії Павлійчук на посаду судді безстроково, можуть бути численні скарги на дану суддю до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, від учасників судових справ де остання головувала ще до декретної відпустки.

Так, в порядку денному засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, окрім скарг учасників судових процесів на суддю Глобинського районного суду Полтавської області Анастасію Павлійчук, 28 листопада 2013 року була навіть скарга голови Апеляційного суду Полтавської області Касмініна О.В. (Указом Президента України від 17.09.2013 №513/2013 призначений суддею Конституційного Суду України).

В 2011 році суддя Глобинського районного суду Полтавської області Анастасія Павлійчук двічі намагалася перевестися до Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області, але Вища кваліфікаційна комісія суддів України відмовила їй в цьому.

Видання «Закон і Бізнес» в № 39 (1026) за 24-30 вересня 2011 року в статті «Рятувальний вирок» zib.com.ua/ua/5276-ryatuvalniy_virok так описало цю ситуацію:

«Відмовили в переведенні представниці Глобинського районного суду Полтавської області Анастасії Павлійчук, яка хотіла потрапити до Крюківського районного суду м.Кременчука. Точніше, не вона хотіла… «Цього дуже хоче моя мама», — заявила суддя. Проте викладені в заяві причини, на думку ВККС, були «несерйозними». Члени комісії також зазначили, що, виконуючи «бажання матері», А.Павлійчук пішла всупереч чинному законодавству — 1.09.2011 їй уже відмовляли в аналогічному проханні…

На запитання «Чому ви не оскаржували рішення ВККС, як це визначено процедурою, а звернулися до нас повторно?» — А.Павлійчук відповіла, що не знала цього… Попросила членів комісії розказати, як це робиться… Однак роз’яснювати нічого не стали. Зате дали корисну пораду: «Самі розберіться або, якщо вже самі не можете, найміть адвоката»».

До свого ж призначення на посаду суддя, за інформацією ЗМІ news.online.ua/27729/v-kremenchuge-v-skandale-s-drakoy-na-diskoteke-figuriruet-doch-i-zhena-prokurora, була замічена в скандалі з бійкою, втой час коли батько був прокурором м. Кременчука.

З огляду на одіозний характер судді Глобинського районного суду Полтавської області Анастасії Павлійчук Громадський рух «За розвиток і процвітання Глобинщини» вже звернувся до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, з тим щоб при підготовці матеріалів щодо обрання вказаної судді безстроково була врахована обставина наявності великої кількості скарг щодо її діяльності на посаді та прийнято адекватне рішення.

Варто додати, що серед суддів Глобинського районного суду Полтавської області до дисциплінароної відповідальності, за довготривалий розгляд справ, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України притягувалась суддя Раїса Марущак, яка на даний час є головою суду.

 

Член громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини» Володимир Молодчин
НАГОРУ