Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Глобинський районний суд Полтавської області - суд, який не захищає, а порушує права

Нещодавно до Громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини» за правовою допомогою звернулася жителька с. Великі Кринки Глобинського району. Жінка є пенсіонеркою, а тому не має статків для забезпечення себе повноцінною юридичною допомогою адвоката, чим і скористався Глобинський районний суд Полтавської області на чолі з його головою Раїсою Марущак.

Далі по порядку:

Навесні 2014 року пенсіонерка подає позов в Глобинський районний суд Полтавської області на власника сусіднього домоволодіння про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самочинно збудованої прибудови літньої бані та паркану. Своїми словами сусіду було мало своєї землі і він відтяпав шмат у пенсіонерки де збудував паркан та баню.

5 травня 2014 року Глобинський районний суд Полтавської області під головуванням судді Юлії Свістєльнік відкриває провадження у справі № 524/860/14-ц, а 2 червня 2014 року відмовляє пенсіонерці в задоволенні її позову.

22 липня 2014 року Апеляційний суд Полтавської області рішення Глобинського районного суду Полтавської області залишає без змін.

В тім, 12 вересня 2014 року Вищий спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ відкриває касаційне провадження № 6-34356ск14 та наприкінці 2014 року задовольняє касаційну скаргу пенсіонерки – скасувавши судові рішення про відмову в задоволенні позову ухвалені Глобинським районним судом Полтавської області та Апеляційним судом Полтавської області, з направленням справи на новий розгляд.

30 січня 2015 року Глобинський районний суд Полтавської області під головуванням судді Людмили Прикіпєлової відкриває провадження у справі № 527/243/15-ц.

22 квітня 2015 року за клопотанням пенсіонерки суддя Глобинського районного суду Полтавської області Людмила Прикіпєлова призначає судову земельно-технічну експертизу, за проведення якої жінка сплатила 2850 грн. і яка встановила правоту позивачку та самоуправство відповідача.

В той же час, суддя Глобинського районного суду Полтавської області Людмила Прикіпєлова не змогла завершити розгляд справи, у зв’язку з виходом на пенсію.

24 липня 2015 року Глобинський районний суд Полтавської області, але вже під головуванням судді Раїси Марущак, відкриває провадження у справі № 527/243/15-ц.

Здавалося, що потрібно для завершення розгляду справи, коли експертиза проведена, а поставлені на її розгляд питання з’ясовані.

В тім, суддя Глобинського районного суду Полтавської області Раїса Марущак банально починає затягувати розгляд справи – протягом цілого року призначаючи та відкладаючи розгляд справи, а в подальшому взагалі не призначаючи її до розгляду, в наслідок чого, останнє судове засідання з розгляду даної справи відбулося 04 травня 2016 року, тобто понад рік назад, а сам розгляд в провадженні судді Раїси Марущак триває вже понад два роки, в той час, коли відповідно до ч. 1 ст. 157 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі.

Таким чином, є всі підстави вважати, що голова Глобинського районного суду Полтавської області Раїса Марущак навмисне затягує розгляд справи, чим перешкоджає пенсіонерці у відновленні її порушеного права.

Звісно, що дана ситуація не була залишена без уваги Громадським рухом «За розвиток і процвітання Глобинщини», а тому 5 вересня цього року до Вищої ради правосуддя було направлено скаргу на голову Глобинського районного суду Полтавської області Раїсу Марущак про притягнення останньої до дисциплінарної відповідальності за безпідставне затягування розгляду позовної заяви пенсіонерки протягом строку, встановленого законом.

Варто відмітити, що Раїса Марущак, до обрання головою суду вже притягувалася Вищою кваліфікаційною комісією суддів України до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани.

Нагадаємо, що суддя Глобинського районного суду Анастасія Павлійчук отримує зарплатню не здійснюючи судочинство.

 

Член громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини» Володимир Молодчин
НАГОРУ