Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Повернення вкладів залежить від самих членів кредитної спілки…

Актуальна тема щодо діяльності кредитної спілки «Глобинська» набуває тупікового характеру, адже ініціативна група, яка майже два роки оббивала пороги всіх гілок влади та правоохоронних органів вже отримали свої кошти, є судові рішення по інфляційним сумам, які футболяться між судом першої інстанції та апеляційним. Продовжується розгляд кримінальної справи №527/735/17 по обвинуваченню Бабенко Інни Володимирівни та Тололо Елли Олександрівни. До обвинувачених пред’явлено два цивільних позови. Розгляд цієї справи явно затягується, проведено чотири судових засідання, перенесено розгляд справи на 10 жовтня.

Звертаю увагу всіх вкладників Спілки, любе рішення яке прийме суд не захистить вклади членів кредитної спілки «Глобинська». Розгляд справи за ст.382 (невиконання рішень Глобинського районного суду) стосується лише 5 осіб.

Ще в грудні 2015 року відкрито кримінальне провадження №12015170000000884, передбачеого ч.2 ст.190 КК України (шахрайство). Але є впливові особи і заморожено оперативні дії по розслідуванню кримінального правопорушення. Є всі підстави передати справу до суду, але покласти край безкарному свавіллю пані Бабенко та її поплічників не по зубам ні працівникам прокуратури та поліції. Вони не вбачають складу злочину, а по цій справі потерпілими визнано більше 10 осіб. Прізвища тих, хто забрав гроші вкладників відомі. Вбачається, що у цій справі явно прослідковується діяльність організованих злочинних угрупувань, які шляхом обману заволоділи коштами глобинців. Сьогодні прийнято ще чотири рішення Глобинського районного суду, які місяцями перебувають у Полтавському апеляційному суді.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг в грудні 2016 видала розпорядження за № 3166 «Про усунення КС "Глобинська" порушень ліцензійних умов на підставі здійснення позапланового заходу державного нагляду у частині надання фінансових послуг за період з 2012 року по 2016 рік, встановлено 19 порушень. Відповідно до розрахунку фінансових нормативів, наданих Спілкою загальна сума заборгованості за кредитами, що пов'язані з великими ризиками, перевищує 80 відсотків загального кредитного портфеля кредитної спілки. На привеликий жаль і ця структура не контролює свої розпорядження.

Розслідування кримінальної справи №12015170000000884 за ч.2 ст.190 КК України (шахрайство) необхідно поновити та перекваліфікувати на статтю 191 КК України. Дії, передбачені частинами першою, другою, третьою або четвертою цієї статті, адже вони вчинені обвинуваченими Бабенко та Тололо в особливо великих розмірах, а сприяли їм спостережна рада та ревізійна комісія.

Сьогодні зволікання у розгляді справи за ч.2 ст.190 КК України (шахрайство), яка припала пилом лише на руку шахраям, розгляд справи за ст.382 КК України ширма діяльності правоохоронних органів, а тому всі хто сприяє цьому повинні понести відповідальність.

Глобинська громадська організація "Спільна дія - громадський контроль" підтримала ініціативу вкладників, які відстояли свої права в Глобинському районному суді, сьогодні вже звертаються вкладники, яких обманювали два роки і навіть умовили перезаключити договора в 2017 році.

Виходячи з ситуації, яка склалася та проведеного аналізу очевидно, що вирішення питання повернення вкладів залежить від самих членів кредитної спілки, які повинні зібрати загальні збори, вирішити кадрові та інші статутні питання діяльності юридичної особи.

 

Микола Зароза, голова Глобинської ГО "Спільна дія - громадський контроль"
НАГОРУ