Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Розірвання договорів оренди земельних паїв – практика, що шириться Глобинським районом

Проаналізувавши в Єдиному державному реєстрі судових рішень наявні у вільному доступі судові рішення ухвалені Глобинським районним судом Полтавської області, Громадський рух «За розвиток і процвітання Глобинщини» виявив, що через численні порушення зі сторони орендарів прав землевласників Глобинським районом шириться практика розірвання та визнання недійсними укладених договорів оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (паїв).

Особливо це стосується договорів оренди укладених на 49 років, які підписувалися ніби то з виплатою коштів на перед, так званим «авансом» (для прикладу - одне з останніх судових рішень Глобинського районного суду Полтавської області: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/69411125).

Серед передовиків, з ким розриваються договора оренди, за не виконання умов договору:

АФ «Вересень» (керівник Василь Стефанюк) та ТОВ «Новомосковськ Агро» (керівник Олег Писанка).

Варто відмітити, що в більшості випадків суд стає на сторону власників земельних наділів та розриває укладені договора оренди, зобов’язуючи повернути земельні ділянки та сплатити понесені судові витрати. На думку, правозахисника та члена громадського руху Володимира Молодчина: «Правова свідомість громадян України поволі зростає. Люди вчаться добиватися справедливості та відстоювати свої порушені права, тим паче, коли правовідносини землевласників та орендарів почали виходити на новий, більш високий, рівень орендної плати.

Орендарі мають зрозуміти одну істину - якщо ти не виконуєш умови договору оренди земельної ділянки, будь готовий до наслідків - розірвання останнього в судовому порядку, що є нормальною європейською практикою».

Члени громадського руху спільно з Глобинським бюро правової допомоги Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (керівник Максим Журенко) продовжують проводити консультативно-роз’яснювальну роботу серед жителів Глобинщини щодо юридичних аспектів прав землевласників.

Консультації надаються за записом по тел.:

(068) 452-44-97

(063) 198-00-26

(066) 88-60-382

(097) 059-22-70

 

Прес-служба Громадського руху «За розвиток і процвітання «Глобинщини».
НАГОРУ