Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Заступник Глобинського міського голови лобіює розміщення серед міста Глобине АГЗП

Такий висновок став очевидим для всіх присутніх 14 листопада 2017 року на так званому громадському слуханні проекту містобудівної документації «Детальний план території земельної ділянки по вул. Центральній в м.Глобине Глобинського району Полтавської області з розміщенням будівель торгівлі та автомобільного газозаправного пункту (АГЗП)».

Не можна не звернути увагу на те, з якою оперативністю, в який день та в який час, було вирішено провести так зване громадське слухання.

Так, оголошення про проведення слухання у вівторок 14 листопада 2017 року о 16 год. 00 хв. з’явилося на сайті Глобинської міської ради лише в п’ятницю 10 листопада 2017 року, тобто за один робочий день до слухання.

 

В той же час, в порушення «Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 25 травня 2011 року № 555, Глобинською міською радою не було забезпечено оприлюднення, за місяць до проведення громадського слухання, на офіційному веб-сайті Глобинської міської ради вищевказаний проект містобудівної документації шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів).

Не відбулося інформування громадян і через розповсюдження брошур і повідомлень з предмету громадського слухання.

Отже, було створено такі умови, щоб жителі міста не знали про плани влади розмістити серед міста АГЗП, який за наявною інформацією має намір розмістити скандально-відоме Товариство з обмеженою відповідальністю "Барс -2000".

Доречі, додатковим підтвердженням вищевказаного, є відсутність інформації про слухання, на сайті самої міської ради, що є свідченням «замовчування» чергового гострого питання.

В той же час, з метою недопущення порушення прав жителів міста, через розміщення серед міста АГЗП з порушеннями державних будівельних ном (ДБН), в громадських слуханнях взяв участь член Громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини» Володимир Молодчин, який спільно з депутатом Глобинської міської ради Ігорем Полонським не допустив прийняття на громадських слуханнях позитивного для місцевого керівництва та власників АГЗП рішення.

Так, Ігор Полонський звернув увагу присутніх на слуханнях чиновників щодо не належної поінформованості жителів міста про намір роміщення АГЗП, наголосивши про необхідність перенесення слухань, що категорично не сприймалося головуючим на слуханнях заступником міського голови Олександром Артюшенком, який наполегливо переконував у необхідності прийняття позитивного рішення саме цього дня.

В свою чергу, Володимир Молодчин навів два беззаперечні аргументи не можливості надання позитивного висновку громадських слухань на розміщення АГЗП, оскільки:

  • - проектна документація щодо розміщення АГЗП свідчить про не дотримання ДБН;
  • - генеральний план м. Глобине затверджений рішенням Глобинської міської ради від 21.02.2012 року не лише передбачає можливе розташування АГЗП лише за межами міста (на в’їздах та виїздах), а й визначає винесення деяких існуючих АЗС за межі міста.

Тож, поставивши питання на голосування, з майже двох десятків присутніх на слуханнях:

  • - за позитивне рішення проголосували дві особи – заступник міського голови Олександр Артюшенко та так званий неофіційний представник АГЗП;
  • - проти проголосували Володимир Молодчин та Ігор Полонський;
  • - всі інші утрималися, що свого роду і радує, тому що рішення загалом не прийнято, і в той же час -засмучує розумінням того, що жителі міста не готові брати на себе відповідальність, а тому до позиції останніх доречно застосувати відоме українське прислів'я "моя хата скраю…".

Громадський рух буде й надалі контролювати вищевказане питання намагаючись не допустити порушення прав жителів громади.

 

Прес-служба Громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини»
НАГОРУ