Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Жителів Полтавщини просять підтримати петицію про соцзахист людей із особливими потребами

Мати дитини із обмеженими можливостями, кременчужанка Ярослава Карапузь зареєструвала петицію до Президента, в якій просить переглянути «принизливий» рівень соцдопомоги. Цивілізованість і справедливість держави визначається ,зокрема, тим чинником, наскільки вона дбає про найбільш вразливі верстви населення. Насамперед про людей із обмеженими можливостями.

Тож українській владі, яка декларує прагнення до цивілізованих стандартів, варто переглянути політику по відношенню до людей із обмеженими можливостями. Наразі, за твердженням матерів дітей із особливими потребами та людей із інвалідністю, вони одержують мізерні і жалюгідні виплати на соціальну допомогу.

«Так, наприклад, станом на 1 жовтня 2017 року соціальна допомога на дітей з інвалідністю до 6 років з надбавкою на догляд складає 1729,40 грн, що є дуже мізерним для задоволення мінімальних потреб дитини (витрати на засоби гігіени 1000 грн, медичні препарати та аналізи (найпростіші 1000 грн), спец взуття 1000 грн (щонайменше в сезон), харчування, комунальні послуги та одяг, витрати на логопедів, педагогів і т.д., а ще значні потреби палітивних дітей та дорослих, що знаходяться в умовах домашнього догляду (список всього необхідного неможливо перелічити)», — стверджується в петиції до Президента України Петра Порошенка.

Автором звернення є жителька міста Кременчук Ярослава Карапузь, яка виховує дитину-інваліда. Саме вона від імені батьків дітей з інвалідністю та дорослих з інвалідністю, наважилася звернутися до Президента України Петра Порошенка із петицією, в якій прохає переглянути розмір соціальної допомоги.

«Ми просимо Вас звернути увагу на це невідкладне питання тому, що не завжди наша держава забезпечує таких дітей та дорослих тим, що необхідно. Не завжди працюють і програми по забезпеченню безкоштовними ліками і засобами реабілітації.» — звертається до президента у листі Ярослава Карапузь.

На підтримку петиції залишилося не так багато часу — 46 днів, а зібрати ще потрібно майже 17 тисяч голосів.

«Знаю особисто цю родину і прошу всіх небайдужих земляків підтримати петицію до Президента», — наголошує лідер громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини» Володимир Молодчин.

«Зміни в країні залежать від того, наскільки активним буде суспільство. Ось конкретна справа, яку ми спільними зусиллями здатні вирішити. Якщо нам вдасться зібрати 25 тисяч голосів, Президент України і Прем’єр-міністр повинні розглянути петицію і переглянути розмір соціального забезпечення інвалідів», — вважає Володимир Молодчин.

Підтримати петицію Ярослави Карапузь та всіх людей із обмеженими можливостями може кожен мешканець нашої держави. Для цього треба перейти за наступним посиланням:

petition.president.gov.ua/petition/41308

«Почуйте! Зрозумійте! Проголосуйте! Кожен голос на вагу золота. Батькам набридло вибирати — ліки чи їжа для дітей.» — звертається до всіх небайдужих Ярослава Карапузь.

До слова, зараз в Україні живе більше 3-х мільйонів людей із обмеженими можливостями, багато із яких поставленні на межу виживання.

Андрій ПЕТРОВ
НАГОРУ