Створити обліковий запис

*

*

*

*

*

*

Президент поновив повноваження скандально відомої судді Глобинського районного суду

Президент України Петро Порошенко 7 вересня цього року підписав указ №272/2018 "Про призначення суддів" у місцевих загальних судах. Серед призначених — суддя Глобинського районного суду Полтавської області Анастасія Павлійчук. Раніше вона вже працювала у цьому суді, але її повноваження закінчилися.

Причиною ж тривалого розгляду питання призначення судді на посаду могли бути численні скарги до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, від учасників судових справ де остання головувала ще до декретної відпустки.

Так, в порядку денному засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, окрім скарг учасників судових процесів на дану суддю, 28 листопада 2013 року була навіть скарга голови Апеляційного суду Полтавської області Касмініна О.В. (Указом Президента України від 17.09.2013 №513/2013 призначений суддею Конституційного Суду України).

В 2011 році Анастасія Павлійчук двічі намагалася перевестися до Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області, але Вища кваліфікаційна комісія суддів України відмовила їй в цьому.

Видання «Закон і Бізнес» в № 39 (1026) за 24-30 вересня 2011 року в статті «Рятувальний вирок» zib.com.ua/ua/5276-ryatuvalniy_virok так описало цю ситуацію:

«Відмовили в переведенні представниці Глобинського районного суду Полтавської області Анастасії Павлійчук, яка хотіла потрапити до Крюківського районного суду м.Кременчука. Точніше, не вона хотіла… «Цього дуже хоче моя мама», — заявила суддя. Проте викладені в заяві причини, на думку ВККС, були «несерйозними». Члени комісії також зазначили, що, виконуючи «бажання матері», А.Павлійчук пішла всупереч чинному законодавству — 1.09.2011 їй уже відмовляли в аналогічному проханні…

На запитання «Чому ви не оскаржували рішення ВККС, як це визначено процедурою, а звернулися до нас повторно?» — А.Павлійчук відповіла, що не знала цього… Попросила членів комісії розказати, як це робиться… Однак роз’яснювати нічого не стали. Зате дали корисну пораду: «Самі розберіться або, якщо вже самі не можете, найміть адвоката»».

До свого ж призначення на посаду суддя, за інформацією ЗМІ news.online.ua/27729/v-kremenchuge-v-skandale-s-drakoy-na-diskoteke-figuriruet-doch-i-zhena-prokurora, була замічена в скандалі з бійкою, втой час коли батько був прокурором м. Кременчука.

З огляду на одіозний характер судді Анастасії Павлійчук Громадський рух «За розвиток і процвітання Глобинщини» в серпні 2017 року звертався до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя та до Президента, з тим щоб при підготовці матеріалів щодо призначення вказаної судді була врахована обставина наявності великої кількості скарг щодо її діяльності на посаді та прийнято адекватне рішення.

Член громадського руху «За розвиток і процвітання Глобинщини» Володимир Молодчин
НАГОРУ